Konsola to niezwykle wszechstronny mebel, który może pełnić zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Jednakże, aby konsola zachwyciła nie tylko swoją funkcjonalnością, ale również estetyką, warto zastanowić się nad jej aranżacją w taki sposób, aby idealnie wpisywała się w styl Twojego wnętrza. Czy wybór danej konsoli ogranicza nas tylko do trzymania się jednego stylu aranżacyjnego? A co, jeśli kupując daną konsolę możesz zaaranżować ją tak, aby wpisywała się w wiele stylów wnętrz jednocześnie? Niezależnie od tego, czy preferujesz nowoczesną estetykę, klasyczny urok czy też industrialny minimalizm, istnieje wiele sposobów, aby dostosować konsolę do swoich potrzeb. W tym artykule dowiesz się, jak jedną konsolę możesz zaaranżować w różnych stylach wnętrz. Począwszy od glamour, poprzez klasyczny, industrialny, aż po art déco, hamptons oraz kolonialny.
Często zdarza się, że urządzając daną przestrzeń lubimy łączyć różne dodatki i akcenty, nie trzymając się jednego stylu aranżacyjnego. Taka sytuacja może ułatwić nam dobranie odpowiednich mebli czy elementów dekoracyjnych. Mamy większą możliwość dopasowania ich do zaaranżowanego już wystroju, tworząc jedną, spójną całość. Wymaga to jednak, umiejętności doboru przemyślanych dodatków, tak aby harmonijnie ze sobą współgrały.
Pierwszym krokiem w aranżacji konsoli, tak abyśmy mogli dopasować ją do różnych wnętrz, jest staranne dobranie odpowiedniego mebla. Kluczowe znaczenie mają tutaj detale. Warto wybrać konsolę, z subtelnymi zdobieniami, naturalnymi odcieniami oraz płynnymi liniami, które będą doskonale prezentować się w towarzystwie różnych dodatków. Konsola nie musi być zachowana w minimalistycznym stylu, może przyciągać wzrok swoim oryginalnym designem, będąc zarówno bazą, na której można zbudować resztę aranżacji. Przykładem takiego produktu jest nasza konsola z białym blatem i złotym stelażem. Pomimo swojego nowoczesnego designu w stylu glamour, przy pomocy odpowiednich dodatków może stać się meblem współgrającym z różnymi stylami wnętrz.
Styl glamour
Powierzchnia blatu, jak i podstawy jest gładka i połyskująca. Jest to główna cecha charakterystyczna dla konsoli w stylu glamour. Oprócz tego metalowa konstrukcja podstawy w złotym odcieniu emanuje luksusowym oraz eleganckim charakterem. Ten model konsoli nie posiada dekoracyjnych zdobień w postaci, np. kryształków. W tym przypadku doskonale sprawdzi się urokliwa lampka bądź dodatek w postaci wazonu czy ramki na zdjęcie. Styl glamour zostanie idealny podkreślony również pięknym, zdobionym lustrem, umieszczonym na ścianie nad konsolą.
Klasyczny styl
Duża spójność aranżacyjna, symetryczne i proste formy oraz delikatne zdobienia, to główne cechy charakterystyczne dla stylu klasycznego. Konsola w tym przypadku powinna być zachowana w stonowanej kolorystyce, harmonijnie współgrającej z pozostałymi elementami wystroju, a także posiadać prosty kształt. Nasza konsola doskonale wpisuje się w styl klasyczny, pięknie współgra z ciemnymi oraz jasnymi przestrzeniami, dużymi obrazami oraz ścienną sztukaterią. Dodatki, które podkreślą jej klasyczny styl to lustro, z obramowaniem utrzymanym w tej samej kolorystyce, lampka o tradycyjnym wzornictwie, czy praktyczny dodatek w formie stojącego zegara.
Styl hamptons
Styl hamptons to połączenie elegancji z klimatem nadmorskim. Konsola w tym stylu powinna być lekka, jasna oraz zachowana w naturalnych kolorach, przełamanych srebrnymi bądź złotymi akcentami. Nasza konsola potrafi podkreślić przytulny charakter stylu hamptons za pomocą białej, stonowanej lampki, która ociepli wnętrze bądź ceramicznego wazonu. Dodatkowo, konsola umieszczona w centralnym punkcie pomieszczenia idealnie prezentować się będzie z luksusowym lustrem, nadającym wnętrzu blasku i przestrzeni.
Styl industrialny
Styl industrialny to surowość, prostota oraz niekonwencjonalność. Konsola w tym stylu powinna być solidna, wykonana z metalu o prostym, minimalistycznym wykończeniu. Nasz model doskonale podkreśli surowe, duże wnętrza, zachowane w stonowanych kolorach. Idealnie sprawdzą się tutaj dodatki, w naturalnych odcieniach oraz prostych kształtach. Figurki o ażurowej formie, oryginalne lustra oraz oświetlenie, zachowane w spójnej stylistyce z pewnością podkreślą industrialny styl konsoli.
Styl kolonialny
Ciemna, stonowana paleta barw, motywy roślinne i zwierzęce oraz oryginalne figurki i rzeźby, to cechy charakterystyczne dla stylu kolonialnego. Prezentowana przez nas konsola niejednoznacznie wpisuje się w ten charakter wnętrza. Jednak w towarzystwie ciemnych dodatków, takich jak lampka stołowa, złota figurka czy ręcznie malowany obraz, z naturalnym motywem, konsola z pewnością zyska kolonialny styl, zachowując swój oryginalny design.
Styl art déco
Styl art déco to luksus, geometryczne kształty i bogate zdobienia. Nawiązuje on do minionych epok, a jednocześnie bazuje na nowoczesności. Charakteryzuje go połączenie elegancji z przytulnością. Model konsoli z metalową podstawą, wykończeniem na wysoki połysk oraz złotymi lub srebrnymi zdobieniami, doskonale wpisze się w aranżację w tym stylu. Elementami podkreślającymi styl art déco będą dodatki o geometrycznych kształtach oraz stonowanej kolorystyce. Idealnie w tym przypadku sprawdzi się rzeźbiona osłonka na kwiaty, kompozycja składająca się z tacy oraz świeczki czy lampka łącząca nowoczesny oraz antyczny styl. Z takimi dodatkami nasza konsola z pewnością podkreśli wyjątkowy styl art. déco Twojego wnętrza.
Wnętrze to przestrzeń do kreowania własnego kierunku i wyrażania indywidualnej wizji. To Ty decydujesz jaki styl będzie w nim królował. Aranżacja wnętrza to niezwykła zabawa, która pozwala łączyć ulubione style i dodatki w harmonijną całość. Starannie dobrany mebel, odpowiednie połączenie kolorów i materiałów oraz dbałość o detale sprawiają, że konsola może stać się centralnym punktem przestrzeni, zachwycając swoim designem. Jedna konsola może być punktem wyjścia do stworzenia niezliczonych aranżacji. Wystarczy odrobina kreatywności i odwagi, aby przekształcić swoje wnętrze w miejsce pełne charakteru i stylu. Kluczem do sukcesu jest staranne dopasowanie dodatków i elementów dekoracyjnych do charakteru pomieszczenia. Pamiętaj, że najważniejsze to podążać za własnymi preferencjami i upodobaniami, tak aby czuć się komfortowo w swoim wyjątkowym wnętrzu!